Які ресторанні акції виявляються ефективними?
Акції в кафе і ресторанах – це спосіб збільшити потік відвідувачів в закладі і зробити їх відвідування регулярними, а також підвищити прибуток в період спаду продажів.
Акції в закладах громадського харчування запускаються на різних етапах розвитку закладу:
В першу чергу, акції створюються для збільшення кількості відвідувачів і суми замовлень. Але постійний запуск акцій дає менш помітний результат в виручці, і до того ж, в майбутньому через це годі й очікувати різкого підйому обороту в критичних ситуаціях, коли в закладі буде помітний спад продажів.
Не забувайте про ризики. Збільшуйте розмір знижки поступово, таким чином ви досягнете балансу в рентабельності проведення акцій.
Як створюють акції в кафе і ресторанах. Друга назва акцій в ресторанному бізнесі – «спеціальні пропозиції». Існує три найефективніших інструменти для створення таких пропозицій:
Спонукання до дії – те, що потрібно зробити тут і зараз. Конкретне завдання для відвідувача для отримання бажаної вигоди. Наприклад, приходьте сьогодні, зателефонуйте за номером, залиште замовлення в групах соціальних мереж або на сайті закладу. Такий заклик повинен звучати чітко, без прихованих смислів і підтексту, як, наприклад: «якщо у вас є бажання, можете …» і т.п. Це гарантує миттєвий результат і вигоду для власника.
Вигідна пропозиція яка допоможе зробити вибір відвідувача в сторону вашого закладу. Наприклад, пара хоче провести романтичну вечерю і планує купити пляшку дорогого вина. Але, ось з десертом вони поки не визначилися, не хочуть витрачати зайві гроші. Варіант вирішення такої проблеми: при замовленні елітного вина, в подарунок – два спеціальних десерти від шефа, яких немає в меню (морозиво з фруктами, тірамісу за своїм рецептом і т.п.). Чи варто нагадувати, що алкоголь ви замовляєте у постачальників зі знижками, і він – одна з найбільш високомаржинальних позицій в вашому меню.
Штучне обмеження – можна застосувати скрізь і завжди. Якщо немає обмеження, то спеціальна пропозиція перестає бути унікальною. Приводом і причиною для введення будь-яких обмежень можуть бути: день народження (як клієнта так і закладу), сезонність, тиждень певного блюда і ін.
Намагайтеся використовувати слова: «спеціальна пропозиція», «в подарунок» і т.п. Варіанти «безкоштовно» і «знижка» швидше підійдуть для рітейлу, а не для сфери громадського харчування. Нижче ми розглянемо найпопулярніші варіанти спеціальних пропозицій для громадського харчування.
Купони
Ніколи не робіть знижки на все меню, інакше це зможе зробити банкрутом вас. Люди прийдуть до вас в заклад один раз через велику знижки, але вже не повернутися на звичайні ціни. Такий ефект зводить сенс подібних акцій до нуля. До того ж, ви відлякує своїх постійних відвідувачів, надаючи привілеї в броні столиків і т.п. таким «любителям акцій». Вкрай не радимо співпрацювати з Купонатор і схожими сервісами, хіба що тільки в період просування певної категорії страв.
Безліміти
Ефективне і популярне останнім часом рішення, особливо для пивних ресторанів і пабів. Дозволити собі такий вид спеціальних пропозицій заклад може тільки при вигідних і пільгових умовах від постачальників і наявність гарного потоку відвідувачів. Взаємовигідна співпраця – заклад забезпечує стабільний великий обсяг продажів, а постачальники дають спеціальну знижку, яка залежить саме від цих обсягів. На додаток, ви ще отримуєте прибуток при замовленні високомаржинальних позицій меню, які не входять до «безліміту».
Сет-меню
Бізнес-ланчі, обіди, сніданки, вечері за спеціальною ціною. До них можна ще віднести спеціальне меню на дні народження або корпоративи і пропозиції щодо кількості осіб за одним столиком. Забезпечують постійний потік відвідувачів в не популярний час. У підсумку, ви рівномірно заповнюєте робочий час і вигідно використовуєте свої ресурси.
2 + 1
Збільшує суму замовлення. Відмінно працює для розширення бази клієнтів за допомогою програм лояльності. Також, це гарне рішення для продажу страв, які входять в сети або користуються великим попитом: сніданки, обіди, алкогольні напої і т.п. Наприклад, 5 бізнес-ланчів і 1 в подарунок.
Якщо ви думаєте, що просто запустити акцію в вашому закладі буде достатньо для успішної кампанії, то це зовсім не так. Потенційні відвідувачі повинні дізнатися про ваші акційні пропозиції, для цього потрібно цікаво подати рекламну інформацію. Визначтеся з вашою цільовою аудиторією, бюджетом на рекламну кампанію і скористайтеся одним або декількома з перерахованих нижче методів:
Запам’ятайте, всі ваші спеціальні пропозиції повинні бути попередньо грамотно сплановані і «розкручені», інакше результати вас швидко засмутять і ви тільки даремно витратите гроші і позбудетеся стабільного прибутку.
Використання різних видів акцій в ресторанах і кафе різниться в залежності від статі відвідувачів, соціальних і вікових груп. Якщо довіритися дослідженням, то:
Налаштування акцій в системі автоматизації
Проведення акцій без системи внутрішнього обліку – дуже невдячна справа, а часом навіть неможлива. Хіба що, якісь зовсім прості варіанти, як фіксована ціна на бізнес-ланч.
А побудувати цікаву і здібну продавати акційну пропозицію можна тільки з використанням систем автоматизації.
Не забувайте, що введення акцій, може сильно підвищити шанс крадіжок з боку вашого персоналу. Саме в період введення акцій, касири та офіціанти зазвичай продумують хитрі схеми для обману власника, зловживаючи своїми правами і недобросовісно виконуючи обов’язки. На щастя, завдяки системі обліку, зробити це буде практично неможливо, що є ще одним приводом для впровадження подібної системи в роботу вашого закладу.
В підсумку
Акції – це невід’ємна частина маркетингової програми закладу, та при їх правильному налаштуванні та впровадженні ви в рази збільшите потік відвідувачів і оборот вашого закладу. Проте, вводити акції варто лімітовано і розумно, поступово тестуючи спеціальні пропозиції на різних групах відвідувачів і вибираючи оптимальні рішення.
Я знайшов помилку
Я знайшов помилку