Неординарні ідеї в ресторанному бізнесі

Будь-який хороший ресторан – це перш за все шоу … У світі маса аномальних закладів і сила-силенна талановитих рестораторів, фантазії яких варто тільки позаздрити. Однак навряд чи можливо перерахувати всі незвичайні ресторани світу – таке дослідження вимагало б написання багатотомного манускріптa. Але важко встояти від спокуси розповісти про найоригінальніших ресторанних концепціях.

Kinderkookkafe – самий незвичайний ресторан Амстердама. Замість дорослих офіціантів в цьому по-справжньому дитячому закладі юні голландці не тільки обслуговують відвідувачів і приносять рахунки, а й готують під наглядом дорослого кухаря. Їжа смачна, особливо десерти. А з яким задоволенням відвідувачі залишають чайові – такого не побачиш ні в якому іншому ресторані …

kinderkookkafe

Перший ресторан (в повному сенсі слова) без офіціантів відкрився в Нюрнберзі, Німеччина. Офіціанти в ресторані Baggers були замінені повністю автоматизованою системою замовлень і доставки страв. Для цього на кожному столі є тач-скрін, що надає можливість ознайомиться з меню і зробити замовлення. Готові страви доставляються по рейках, які підведені до кожного столу.

baggers_baggers

O’Noir Montreal – «темний» ресторан. Інтер’єри ресторану виконані в темних фарбах, а зустрічають і проводжають гостей до столиків офіціанти в приладах нічного бачення. На території ресторану заборонені запальнички, мобільні телефони та інша ілюмінація. Перший подібний заклад відкрився в 1999 році у Франції, з тих пір ідея стала настільки популярною, що сьогодні в темну можна повечеряти майже в будь-якій країні світу – Німеччині, Англії, США, Росії, Австралії, Китаї, а в Канаді ще й зі сліпими офіціантами .

Мета – соціальна реабілітація сліпих людей, яким неможливо повернути зір. Сенсорне відчуття від їжі в темряві відрізняється від звичайного сприйняття. Наприклад, смак овочів відчувається гостріше, а біла риба стає позбавленою смаку. Кухарі та інший обслуговуючий персонал ресторану – звичайні люди. У ресторані не тільки пропонують їжу, але і влаштовують музичні вечори та дегустацію вин. Враження від відвідин «У темряві» залишаються надовго.

onoir

Ресторан De Kas в Амстердамі. Тут овочі вирощують і збирають до столу прямо біля ресторану. Що може бути краще для демонстрації натуральності інгредієнтів поданих страв.

where-locals-dine

На Тайвані надзвичайною популярністю користується ресторан з туалетною тематикою. У Modern Toilet Taipei – посуд і стільці в ресторані виконані у вигляді унітазів … «Ми продаємо не тільки їжу, але і гарний настрій. Меню нічим особливим не відрізняється від інших ресторанів, але зате у нас весело », – каже власник ресторану.

modern-toilet-taipei

У ресторані Observatory Restaurant Johannesburg в Південній Африці гастрономія межує з астрономією. У перервах між стравами, можна подивитися на зірки.

observatory-restaurant-johannesburg

У закладі Big Texan Steak Ranch Amarillo в США регулярно проводять акцію для відвідувачів – можна не платити за двокілограмовий стейк з гарніром, якщо вийде з’їсти його за годину. Мало кому з відвідувачам це вдавалося … Керівництво ресторану знає цю фізіологічну особливість людського організму, тому й влаштовує цю акцію. Тим самим залучаючи і відвідувачів, і спостерігачів.

big-texan-steak-ranch-amarillo

В токійському (Японія) ресторані Alkatraz зали оформлені під тюремні камери. Не для людей зі слабкими нервами … Грати, грати, грати. А в ресторані Bollesje, розташованому в колишній в’язниці німецького міста Рюдесхайм, у гостей перед входом беруть відбитки пальців і зачитують правила поведінки. Потім відвідувачам пропонують покуштувати «злодійський коктейль» і надіти тюремну робу, в якій вони на деякий час занурюються в атмосферу тюремного життя.

alkatraz

Chacaltaya ski resort Cordillera в Болівії – один з найбільш високогірних ресторанів світу – 5340 м над рівнем моря. Потрапити в такий ресторан – вже досягнення!

Kuappi Iisalmi в Фінляндії – найменший ресторан у світі – один стіл два стільці. Великою компанією не розгуляєшся, якщо тільки по черзі.

kuappi_

Посеред Бродвею в Нью-Йорку можна перенестися назад в 50-і роки. Інтер’єр і меню ресторану Ellen’s Stardust відповідають типовому «дайнеру» (придорожній ресторан) тих часів. Весь обслуговуючий персонал – професійні співаки, які розважають відвідувачів естрадними номерами.

ellen-s-stardust

Ghetto Gourmet – це навіть не ресторан, а гастрономічна соціальна міні-мережа, клуб, в якому є чудова можливість поїсти в приємній, і часом несподіваній обстановці. Власники ресторану, влаштовують регулярні гастрономічні зустрічі членів клубу в різноманітних місцях, від автостоянки і художньої галереї, до будинку якого-небудь члена спільноти.

ghettogourmet

Постійні клієнти клубу самі голосують за те місце, де буде проходити наступна вечеря. Під час прийому їжі присутні невимушено розмовляють, так як переважно всі вже знайомі один з одним, дивляться розважальні та культурні програми, організовані власниками Ghetto Gourmet.