Оригінальні акції в ресторанах і барах

Неплатоспроможні клієнти ресторанів в Литві для оплати рахунку можуть взяти так званий швидкий кредит на місці. Для отримання «ресторанного кредиту» треба заповнити спеціальний бланк і з посвідченням особи вручити офіціантові. Послідує дзвінок консультанта кредитної компанії, який перевірить ще раз особисті дані людини, і, якщо все вірно, гроші тут же надійдуть на банківський рахунок клієнта. Позичити таким чином без застави можна від 5 літрів до 1 тисячі літрів.

У Великобританії кілька дорогих ресторанів дозволили відвідувачам приносити алкоголь з собою – безкоштовно або за невелику доплату. Таким чином заклади підтримують програму – «принеси свою власну пляшку». При цьому дешевий алкоголь приносити з собою не рекомендується – пляшка вина вартістю менше 12 фунтів (14,5 євро) може стати причиною відмови у відвідуванні ресторану.

Ресторан в передмісті Сіднея став першим в світі закладом, в якому традиційне паперове меню замінили планшетами iPad. Керівництво закупило для ресторану 15 пристроїв iPad. Тепер клієнти можуть переглянути список страв за допомогою спеціально розробленого додатка для iPad і вибрати вподобані страви одним натисканням кнопки. Кожна назва страви супроводжується фотографією і описом її складу.

У передмісті Торонто відкрився ресторан. Цей заклад, вперше в Північній Америці, віддає перевагу своїм відвідувачам-лівшам. Тим, у кого ліва рука є більш розвиненою і основною, буде надано особливу увагу. Меню тут відкриваються також, як книги в Ізраїлі, – зліва направо. Вилки займають місце праворуч від тарілок, а ножі зліва.

У каталонському ресторані можна повечеряти і залишитися на ніч. Поруч зі старовинним особняком, де розміщується заклад, побудовані п’ять футуристичних сьютів. Всередині, крім міні-бару і невеликої шафи, немає нічого: ні ліжок, ніякої іншої меблі, ні телефонів, – тільки широка лежанка. Поки гості вечеряють в ресторані, що має зірку в рейтингу “Мішлен”, покоївка перетворює лежанку в низьке зручне ліжко і наповнює теплою водою невелику ванну.

В барі під Будапештом організували публічну бібліотеку, де клієнти випивають і читають одночасно. Керівники бару роздобули книжкові полиці, поставили їх поряд зі столиками і за одні вихідні заповнили їх більш ніж тисячею різних книг – від збірок давньогрецьких міфів до сучасних спортивних енциклопедій. За словами власників, їх заклад став популярним тому, що почитати і випити в бар приходять і ті, хто не пішов би в звичайну публічну бібліотеку.

Власник одного з ресторанів в Австрії, обійшовши заборону на куріння в громадських місцях, влаштував акцію, яку оцінять курці. Він просто отримав ліцензію власника тютюнового кіоску. Тепер в його барі, в якому частина місця відведено продажу цигарок, гості їдять, випивають і курять. Єдиним місцем для некурящих залишилося невелике приміщення на першому поверсі. Порушення закону тут немає, оскільки документ про обмеження куріння не поширюється на тютюнові крамниці. А заборонити їсти і пити в тютюнових крамницях законодавці поки не здогадалися.